رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت استفاده از ابزار هنر برای انتقال فرهنگ عاشورا به نسل جوان


11 شهريور, 1398 - 21:03 -- خبر
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد :

ضرورت استفاده از ابزار هنر برای انتقال فرهنگ عاشورا به نسل جوان

دستگاه‌های اجرایی با برنامه‌ریزی‌های منظم و بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای تبیین فرهنگ عاشورایی تلاش کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که در خصوص  « بررسی آسیب‌های مراسم عزاداری سیدالشهدا ، هیئت های مذهبی در ایام محرم و صفر و اتخاذ تدابیر مناسب جهت رفع یا کاهش آنها »  در سالن اجتماعات دادسرای عمومی انقلاب قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود :محرم و صفر فرصت ارزشمندی است تا با معرفی فرهنگ عاشورایی و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان برای پیشگیری از آسیب‌های عزاداری اقدام کنیم.

مریم بیدخام گفت: یکی از آسیب‌ها در این ایام پخش برخی موسیقی‌ها در مراسم‌های عزاداری است که در شأن اهل بیت نیست و باید بتوانیم حال و هوای عزاداری‌ها را به سوی انسجام، همدلی و ترویج فرهنگ ناب تشیع هدایت کنیم.

بیدخام اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی را در ایام محرم ضروری عنوان کرد و گفت: استفاده از ظرفیت هنرمندان، احیای سنت تعزیه خوانی، برگزاری تئاترهای خیابانی، خوشنویسی، عکاسی، نقاشی و سایر رشته‌های هنری می‌تواند بیانگر زندگی ائمه معصوم و بیانات آنها برای مردم و به ویژه نسل جوان باشد.

بیدخام با بیان اینکه حدود ۲ هزار هیات مذهبی در استان فعال هستند، اظهار داشت: باید بتوانیم با استفاده از ظرفیت سخنرانان، مداحان و هیات‌ها شور و شعور حسینی را در بین مردم تقویت کنیم.